نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
۱۲۳
​آشنایی با ولید المعلم، وزیر خارجه فقید سوریه
۲۶ عقرب ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۸

​آشنایی با ولید المعلم، وزیر خارجه فقید سوریه

وزیر امور خارجه سوریه که بامداد امروز دار فانی را وداع گفت، یکی از برجسته‌ترین دیپلماتهای سوری بود که از همان ابتدا، فعالیت خود را در وزارت خارجه این کشور آغاز کرد و در همین نهاد نیز از دنیا رفت.

سید غلام رضا عمرانی
۲۸ سنبله ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۴

سید غلام رضا عمرانی

آقای عمرانی در مقاومت مردمی علیه طالبان و اشغالگران عربی و پاکستانی نقش داشته و در مقاومت ۶ ماهه مردم سنگلاخ علیه طالبان از فرماندهان جبهه علیه طالبان بودند.

آیت الله سید محسن حکیم
۱۳ جوزا ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳

آیت الله سید محسن حکیم

آیت‌الله سیدمحسن حکیم از فقها و مراجع مبارز عراق به‌شمار می‌رود که با موضع‌گیری‌های سیاسی خود در مقابل ظلم و تعدی حکومت‌های مستبد به دفاع از اسلام و مسلمانان پرداخت.

مهدیه الهی قمشه‌ای
۲۴ سرطان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۷

مهدیه الهی قمشه‌ای

پیام آفتاب: «مهدیه الهی قمشه‌ای» شاعر و مولوی‌شناس ایرانی و از برجسته‌ترین محققان ادبیات عرفانی بود. وی در سال ۱۳۱۶ در تهران و در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود و در سال ۱۳۹۵ نیز روح آسمانی وی از کالبد تن رها شد و به یار و معشوق دیرینش «حکیم محی‌الدین الهی قمشه‌ای» پیوست.

بتول سیدحیدری
۶ حمل ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۸

بتول سیدحیدری

خانم بتول سیدحیدری اصلا از دره صوف ولایت سمنگان افغانستان است که در سال ۱۳۶۱در کشورسوریه به دنیا آمده وهمان جا درس خوانده است. بعد به ایران آمده و ساکن شهر اصفهان شده است. خانم حیدری در رشته‌ی تجربی دیپلم گرفته و داری مدارک فوق دیپلم زبان انگلیسی و لیسانس روانشناسی عمومی و فوق لیسانس روانشناسی بالینی ...

زندگینامه آریل شارون؛ قصاب صبرا و شتیلا
۲۱ جدی ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۱۳

زندگینامه آریل شارون؛ قصاب صبرا و شتیلا

پیام آفتاب: آریل شارون،‌ نخست وزیر سابق رژیم اشغالگر قدس، پس از تحمل ۸ سال اغما، امروز در سن ۸۶ سالگی قالب تهی کرد، مردم کشورهای مسلمان وی را با عنوان قصاب صبرا و شتیلا می‌شناسند، در این خبر زندگینامه شارون را مطالعه کنید.

ابن تیمیه
۱۴ میزان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۲

ابن تیمیه

پیام آفتاب: بن‌ تيميه در سال ۷۰۴ قمری در قتل ‌عام شيعيان كسروان، در امتداد اقدام‌هاي سركوبگرانه ايوبيان و مماليك براي قتل ‌عام شيعيان و راندن آنان از مصر و شام و سپس مدينه و لبنان، نقشي مهم داشت که دامنه آن تا قتل‌عام علويان شمال لبنان، قنيطره، عاقوره، بترون و عكا نيز امتداد يافت.

عبدالله بن باز
۲۱ سنبله ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۱

عبدالله بن باز

پیام آفتاب: یکی از پر سر و صداترین علمای وهابی که در عربستان دارای مناصب بزرگی بوده است، «عبدالله بن باز» است، وی دارای فتاوای پر سر و صدایی است،‌ از جمله این که تخریب قبر رسول خدا را روا دانسته است

سید‌عبدالله نوری
۱۱ جوزا ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۳

سید‌عبدالله نوری

سید عبدالله نوری به همراه چهار نفر از شاگردانش در ۲۰ اپریل سال ۱۹۷۳ سازمان «نهضت جوانان اسلامی تاجیکستان» را در وادی وخش تأسیس کرد که بعداً به حزب نهضت اسلامی تاجیکستان تبدیل یافت. این نهضت نخستین سازمان سیاسی اسلامی در بین کشورهای آسیای میانه بود.

سلطان بن عبد العزیز
۳۰ میزان ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۸

سلطان بن عبد العزیز

وی در تاریخ پنجم جنوري ۱۹۳۱ میلادی در شهر ریاض متولد شد. پدر وی «ملک عبدالعزیز» و مادرش شاهدخت حصه بنت احمد بن محمد السديری است. سلطان بن عبدالعزیز تا زمان مرگ ۱۷ باز ازدواج کرد و ۱٨ پسر و ۱۵ دختر دارد.

وارن ادوارد بافِت
۲۷ سنبله ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۴۳

وارن ادوارد بافِت

او مدیر عامل و بیشترین سهامدار شرکت «برکشایر هاتاوی»ست. دارایی خالص او در حال حاضر، ۵۲ میلیارد دالر برآورد و در رتبه‌بندی فوربس در سپتامبر سال ۲۰۰۸ میلادی، به عنوان ثروتمندترین مرد جهان شناخته شده‌ است.

دکتر شریعتی
۲۸ جدی ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۱۴

دکتر شریعتی

نمی دانم پس از مرگم چه خواهد شد نمی‌خواهم بدانم کوزه‌گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت

ماهاتیر محمد
۲۶ جدی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۳۱

ماهاتیر محمد

ماهاتیر بن محمد ۱۰ جولای سال ۱۹۲۵ در مالزی به دنیا آمد. ماهاتیر محمد یکى از ۹ فرزند یک مهاجر دو رگه هندى - مالزیایی و یک مادر مالایایى است.

رجب‌طیب اردوغان
۲۳ جدی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۰۷

رجب‌طیب اردوغان

رجب طیب اردوغان در سال ۱۹۵۴ در شهر استانبول به دنیا آمد. خانواده او از مهاجران گرجی بوده‌اند. او این موضوع را در سفری به گرجستان در سال ۲۰۰۴ اعلام کرد.

شهید دکترمصطفی‌چمران
۳۱ جوزا ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۱۶

شهید دکترمصطفی‌چمران

سخن گفتن از شهید دکتر مصطفی چمران، این مرد عمل و نه مرد سخن، این نمونه کامل هجرت، جهاد و شهادت، این شاگرد مکتب علی(ع)، این مالک‏اشتر جنوب لبنان و حمزة کربلای خوزستان سخت و دشوار است.

نیما یوشیج
۲۱ عقرب ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۵۷

نیما یوشیج

آی آدمها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید! یکنفردر آب دارد می سپارد جان

نلسون ماندلا
۱۴ اسد ۱۳۸۸ ساعت ۰۸:۰۸

نلسون ماندلا

« نلسون رولیهلاهلا ماندلا»، ۱۸ جولای سال ۱۹۱۸ میلادی در یک خانواده «تمبو»، در روستای کوچک «موزو» در ناحیه «متاتا»، مرکزمناطق «ترانسکی» از ولایت «کیپ» در کشور افریقای جنوبی به دنیا آمد.

خواجه نصیر الدین طوسی
۵ حوت ۱۳۸۷ ساعت ۰۵:۵۳

خواجه نصیر الدین طوسی

زندگی نامه ی خواجه نصیر الدین طوسی رحمت الله علیه

اسماعیل هنیه
۲۰ جدی ۱۳۸۷ ساعت ۰۸:۳۹

اسماعیل هنیه

۲۹ مارس افکار عمومی خاورمیانه در رأس فهرست انتخاباتی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» نام و تصویر مردی آرام را دیدند که در فردای پیروزی حماس بر کرسی نخست وزیری نشست. هنیه از رهبران سیاسی نسبتاً میانسال حماس به شمار می رود که قبل از ورود به جهان سیاست سال ها به فعالیت های دانشجویی می پرداخت.

رودکی
۲ جدی ۱۳۸۷ ساعت ۰۹:۳۵

رودکی

رودکی، ‌ابوعبدالله جعفر فرزند محمد فرزند حکیم فرزند عبدالرحمان فرزند آدم. از کودکی و چگونگی تحصیل او آگاهی چندانی به دست نیست. در ۸ سالگی قرآن آموخت و آن را از بر کرد و از همان هنگام به شاعری پرداخت.

۱۲۳
نام و نام خانوادگی
ایمیل