نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
​ایثار در قرآن
۲۶ حمل ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

​ایثار در قرآن

شهیدان، مصداق اتم و اکمل ایثارگران هستند؛ زیرا آنان امنیت مردم را بر جان خویش مقدم داشته و جان بر کف به میادین نبرد با دشمن شتافته و با ایثارگری، جان خویش را در راه امنیت مردم فدا کردند.

زندگی بدون ادّعا
۱۷ حمل ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

زندگی بدون ادّعا

برخی از رفتارهای زن یا مرد، نه تنها هیچ کمکی به سعادت و خوشبختی زندگی نمی‌کند بلکه روز به روز بر تلخی و ناراحتی آنان می‌افزاید.

​شجاعت و شجاع از نگاه قرآن
۱۷ حمل ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

​شجاعت و شجاع از نگاه قرآن

شجاعت، پیروی کردن نیروی خشم و انتقام از نیروی عقل در اقدام بر کارهای مهم و تشویش نداشتن در انجام دادن آن است؛ بنابراین می‌توان گفت که شجاعت حدّ اعتدال غضب است.

امید به آینده‌ای روشن در مقابله با چالش‌های زندگی
۱۶ حمل ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

امید به آینده‌ای روشن در مقابله با چالش‌های زندگی

شاد زیستن یک مهارت است و اولین راه رسیدن به آن یک رضایت درونی از خود و نیز یک رضایت بیرونی از داشته‌ها و نعمت‌هایی است که گاه کوچکشان شمرده‌ایم.

جام بلای مقربان
۱۵ حمل ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

جام بلای مقربان

از نظر آموزه‌های قرآن، حقیقت ایمان چیزی جز محبت نیست. چنان‌که محبت نسبت به محبوب، مقتضی توجه به علاقه‌مندی‌هایش و نفرت و انزجار نسبت به مکروهات و ناخوشایندهایش است. از همین روست که با «بغض و نفرت و کراهت» نسبت به برخی از امور نیز آمیخته‌است.

صفای جهان با زنده بودن امام و منجی عالم بشریت است
۱۱ حمل ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

صفای جهان با زنده بودن امام و منجی عالم بشریت است

یکی از بزرگترین امتیازات مکتب تشیع اعتقاد به امام حی و زنده است. ادیان و مذاهب دیگر یا رهبرانشان از دنیا رفته یا هنوز متولد نشده‌اند، و تنها مذهبی که قائل است آخرین امام او زنده است و هستی به او می‌چرخد و تمام مشخصات آن امام را، حتی لحظه تولد او را ضبط و ثبت نموده‌است، مکتب تشیع است.

​سال نو و حال خوب
۲۸ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۱

​سال نو و حال خوب

بعضی انسان‌ها خیال می‌کنند منظور ازاین تحول حال به بهترین حال‌ها، یعنی مال زیاد و اموال گوناگون و رنگارنگ؛ یعنی حال خوب را در بیرون از وجود خود جست‌وجو می‌کنند. در صورتی حال اصولاً به درون انسان مربوط است، پس باید به تحول درونی فکر کنیم و راهی بیابیم و بپیماییم که ما را به حال خوب برساند. نوشتار حاضر ...

نشاط در زندگی
۲۸ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۷

نشاط در زندگی

گاهی وقت‌ها، اقوام نزدیک مانند پدرو مادر، خواهر و برادر، و برخی دوستان مؤمن را دعوت کنیم و سفره‌ای مناسب فراهم نماییم و دور هم جمع شویم. چند ساعت با هم بودن بسیار نشاط‌آور است. البته بدون این که غیبت کرده و بدی این و آن را بگوییم. لزومی ندارد که سفره‌مان گران‌قیمت باشد. بلکه با هزینه‌ای متعارف و سبک ...

​ایلان ماسک، «پادشاه فناوری» شد
۲۷ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۸

​ایلان ماسک، «پادشاه فناوری» شد

مدیرعامل و مدیر ارشد مالی شرکت خودروسازی تسلا عناوین شغلی خود را به «پادشاه فناوری تسلا» (Technoking of Tesla) و «استاد سکه» (Master of Coin) تغییر دادند.

«علی ‌بابا» تجزیه می‌شود
۲۷ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۵

«علی ‌بابا» تجزیه می‌شود

طبق گزارشی جدید دولت چین تصمیم دارد رسانه‌های زیرمجموعه علی‌بابا را تجزیه کند. روزنامه وال‌استریت به نقل از منابع آگاه، دولت چین از شرکت علی‌بابا خواسته دارایی‌های رسانه‌ای خود را تجزیه کند.

​در مکتب اخلاقی امام حسین (ع)
۲۶ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸

​در مکتب اخلاقی امام حسین (ع)

علاقه و محبّت پیامبر خدا به حسین بن علی (ع) بسیار بود و هرگز راضی نمی‌شد کمترین آسیب یا خطری متوجّه آن فرزند گرامی که میوه دلش بود بشود. نمونه‌های بسیاری در این ارتباط در روایات و منابع تاریخی و سیره‌ها آمده‌است.

​حقوق بشر غربی در دو صحنهٔ میانمار
۲۶ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۲

​حقوق بشر غربی در دو صحنهٔ میانمار

اول فوریه (۱۳ دلو/بهمن) بود که پس از انتشار اخباری دربارهٔ بازداشت سوچی، رهبر حزب حاکم اتحادیه ملی دموکراسی، و دیگر رهبران این حزب، ارتش میانمار در بیانیه‌ای اعلام کرد که قدرت را به مدت یک سال در اختیار گرفته‌است.

​لحظه‌های قدسی زمان را دریابیم
۲۶ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰

​لحظه‌های قدسی زمان را دریابیم

ما تا حصار زمان و مکان نشکند نمی‌توانیم بفهمیم چه توفیقی است که رجب، شعبان، ماه مبارک رمضان را درک می‌کنیم. اهل برزخ هم در آرزوی این هستند که لحظه رجب را، لحظه شعبان، لحظه ماه مبارک رمضان را درک کنند، منتها می‌گویند امکان ندارد.

انسان شیطان
۲۴ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۲

انسان شیطان

انسان موجودی مُتألُه است که همه صفات الهی را به‌عنوان مظهر اسماءالله دارد؛ اما همین موجود در هبوط و سقوط خویش با آنکه دارای صفات الهی است، آن صفات الهی را با گناه دفن می‌کند و اجازه ظهور و بروز نمی‌دهد تا جایی که «انسان شیطان» می‌شود؛ یعنی با حفظ انسانیت، همه صفات را در جهت منفی آن به کار می‌گیرد و ...

​نیکوترین رفتارها با کودکان و بزرگسالان
۲۴ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰

​نیکوترین رفتارها با کودکان و بزرگسالان

آموزه‌های قرآنی و اسلامی بر آن است تا نیکوترین رفتارها را به انسان‌ها بیاموزد. پیامبر (ص) در بیان فلسفه بعثت خویش می‌فرماید که برای اتمام مکارم اخلاقی فرستاده شده‌است.

نوشتن اهداف روی کاغذ و تلاش و توکل در عمل
۲۴ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۲

نوشتن اهداف روی کاغذ و تلاش و توکل در عمل

وای… روز خیلی بدی داشتم. من اصلاً شانس ندارم. چه سال بدی را گذراندم! این جملات منفی تنها زاییده یک ذهن بی‌برنامه است، چراکه اصلاً چیزی به اسم شانس وجود ندارد و در رابطه علی و معلولی الهی، هیچ فرصتی تباه نمی‌گردد و هیچ روزی بد رقم نمی‌خورد، مگر این که در آن روز برنامه‌تان را ...

​تیک‌تاک در پاکستان مسدود شد
۲۴ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۲

​تیک‌تاک در پاکستان مسدود شد

دادگاهی عالی در پاکستان به‌دلیل محتوای نامناسب تیک‌تاک، رای به ممنوعیت این اپلیکیشن در کشور داده‌است.

قضاوت ناصواب نکنیم
۲۳ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴

قضاوت ناصواب نکنیم

عادت ثانویه ما این شده‌است که دربارهٔ هر خبری هر رویدادی و هر فردی، یک نوع قضاوت منفی یا مثبت روی آن بار می‌کنیم. متأسفانه شاید بیشتر بارگذاری‌ها و قضاوت‌ها نیز جنبه منفی و سیاه‌نمایی دارد.

میراث فناوری برای تجارت
۲۰ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۳

میراث فناوری برای تجارت

فناوری، فرصت‌هایی را در اختیار تجارت قرار داده که نه تنها سرعت و میزان تولید و خدمات را ارتقا بخشیده، بلکه آن را بهینه‌تر نیز کرده‌است. سازمان تجارت جهانی(WTO) در گزارش اخیر خود به بررسی فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌روی تجارت الکترونیک پرداخته و میراث فناوری برای تجارت را ستوده‌است، گرچه نسبت به چالش‌های ...

​راهبردهای تربیتی زمینه‌ساز ظهور در کلام امام هفتم
۲۰ حوت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۰

​راهبردهای تربیتی زمینه‌ساز ظهور در کلام امام هفتم

تربیت معطوف به تحقق این اهداف پنج‌گانه در راستای ظهور است. اگر جهت‌گیری نظام و سازمان تربیتی در راه تربیت انسان‌هایی دارای این ویژگی‌ها قرار گیرد و امکانات و ابزارهای تربیت، شیوه‌ها، روش‌ها و راهکارهای مناسب آن فراهم شود، نظام تربیتی با راهبردهای تربیت زمینه‌ساز هماهنگ خواهد شد.

نام و نام خانوادگی
ایمیل