نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
جمعیت اصلاح و انکشاف اجتماعی افغانستان
۱۱ حمل ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۱۳

جمعیت اصلاح و انکشاف اجتماعی افغانستان

اعضاء، همکاران و هواداران جمعیت اصلاح و انکشاف اجتماعی افغانستان متشکل اند از هزاران فرزند مخلص و دلسوز افغانستان عزیز که با درک رسالت سترگ دینی و ملی شان در جهت آوردن تغییر مثبت و مفید در جامعه بر اساس تعلیمات و ارزشهای اصیل اسلامی، و تجارب نیک و سالم انسانی مطابق با اصول و برنامهء مشخص و واضح تلاش ...

نهضت مدنی افغانستان
۱۹ حوت ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۳۹

نهضت مدنی افغانستان

برای نخستین بار جمعی بنام «نهضت مدنی افغانستان» در تاریخ۱۰/۱/ ۱۳۸۳ در حاشیه ی کنفرانس برلین به کمک مؤسسه ی صلح سویس جلسه ای دایر نموده و اظهار وجود کرد

نهضت جامعه ی مدنی افغانستان
۱۸ حوت ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۱۳

نهضت جامعه ی مدنی افغانستان

نهضت جامعه ی مدنی افغانستان، در سال ۱۳۸۱ تأسیس شده که ازچگونگی تأسیس ، موسسان و اهداف آن نویسنده اطلاعی ندارد و تنها در سایت « گفتمان» اعلامیه ی مورخ اول جون ۲۰۰۶ این نهضت را دیده است.

۹ قوس ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۱۴

انجمن تاریخ افغانستان

انجمن تاریخ افغانستان( Historical Society of Afghanistan ) : در سال ۱۳۲۱، مدیریت تاریخِ پشتو تولنه (= انجمن پشتو) ، از این انجمن جدا شده و به انجمن مستقلی بنام« انجمن تاریخ افغانستان» تبدیل شد.

شورای باز سازی افغانستان ـ امریکا
۴ قوس ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۰۱

شورای باز سازی افغانستان ـ امریکا

شورای باز سازی افغانستان ـ امریکا ( US- ARC ) ، یک مؤسسه ی غیر انتفاعی است که در سپتامبر ۲۰۰۱، در امریکا تأسیس شده و دفاتری در واشنگتن و کابل دارد.

جنبش دموکراسی مردم افغانستان
۴ قوس ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۲۹

جنبش دموکراسی مردم افغانستان

جنبش دموکراسی مردم افغانستان بنام آقای محمد شریف نظری ثبت شده است. آقای نظری، آن طوری که در زندگینامه اش نوشته در سال ۱۳۵۲ در در قریه ی « ده علی گل» در فرمانداری جغتو در ولایت غزنی به دنیا آمده است.

حرکت انقلاب اسلامی افغانستان
۴ قوس ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۱۶

حرکت انقلاب اسلامی افغانستان

حرکت انقلاب اسلامی افغانستان یکی از مهمترین گرو ه های جهادی پشتون های افغانستان بود که در قوس (= آذر ) سال ۱۳۵۷، در پاکستان به عنوان یک حزب به رهبری مولوی محمد نبی محمدی، اعلام موجودیت کرد.

جبهه ی مبارزین مجاهد افغانستان
۱۹ عقرب ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۰۳

جبهه ی مبارزین مجاهد افغانستان

جبهه ی مبارزین مجاهد افغانستان، در ماه سرطان سال ۱۳۵۸ ( اگست۱۹۷۹) ، در کابل توسط چهار گروه سیاسی التقاطی و یک گروه آشکارا کمونیستی - مائوئیستی، با هدف سر نگون کردن رژیم کمونیستی تره کی‌‌ و امین، تشکیل شد.

جمعیت انقلابی زنان افغانستان (راوا)
۱۹ عقرب ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۱

جمعیت انقلابی زنان افغانستان (راوا)

جمعیت انقلابی زنان افغانستان (RAWA) : یکی از گروه مائوئیستی بسیار فعال و مشهور، جمعیت انقلابی زنان افغانستان (Revolutionary Association of the Women of Afghanistan) است که در ماه جدی سال ۱۳۵۶، به عنوان بخش زنانِ یکی از گروه های بزرگتر مائوئیستی به نام گروه انقلابی خلق افغانستان (= سازمان رهایی افغانستان) ...

تحریک اسلامی طالبان
۱۹ عقرب ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۱۹

تحریک اسلامی طالبان

تحریک اسلامی طالبان (Islamic Movement of Taleban): تحریک اسلامی طالبان، در زمانی که مردم افغانستان از جنگ های تنظیمی بین گروههای نام نهاد جهادی و درگیری های خونین و ویرانگر قومی و باندی به ستوه آمده بودند، با حمله ی گروه مسلحی در آن زمان ناشناس، به منطقه ی مرزی« اسپین بولدک» در ولایت قندهار در تاریخ ...

بنیاد پشتون های جهان
۱۲ میزان ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۲۲

بنیاد پشتون های جهان

بنیاد پشنون های جهان (World Pakhtoon Foundation) ، در۳۱ جنوری سال۲۰۰۰ میلادی، در پیشاور پاکستان، تأسیس شد و ریاست آن در اکتبر ۲۰۰۲، به عهده ی فیروز خان افریدی، قرار گرفت.

انجمن قلم افغانستان
۱۲ میزان ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۲۰

انجمن قلم افغانستان

انجمن قلم افغانستان، در کابل به کمک انجمن جهانی قلم، در سال ۱۳۸۱تأسیس شده و دارای آیین نامه می باشد.

انجمن دانشجویان افغانستان ـ ادا
۷ سنبله ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۲

انجمن دانشجویان افغانستان ـ ادا

انجمن دانشجویان افغانستان ـ ادا ( Afghanistan Students Association ) : این انجمن که اخیراً در انگلیس، توسط دانشجویان هزاره ی افغان تأسیس شده، « پایگاه مشترک برای دانشجویان، بر مبانی کثرت گرایی سیاسی و فکری، نفی بنیادگرایی مذهبی و قومی، تساوی حقوق زنان، استقرار دولت ملی، دموکراتیک و غیر ایدئولوژیک » ...

انجمن ادبی کابل
۷ سنبله ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۲۶

انجمن ادبی کابل

( Kabul Literary Academy ): انجمن ادبی کابل در سال ۱۳۰۹ ، به عنوان نخستین انجمن علمی و فرهنگی رسمی در افغانستان، به ریاست محمد نوروز خان، سرمنشی حضور محمد نادر خان و معاونت شهزاده احمد علی خان درانی، برادر زاده ی مادر محمد نادرخان، تأسیس شد.

انجمن دانشجویان افغان (ASA)
۷ سنبله ۱۳۸۷ ساعت ۰۸:۵۲

انجمن دانشجویان افغان (ASA)

انجمن دانشجویان افغان در منطقه ی یو سی برکلی ، در لاس انجلس کشور امریکا (Afghan Student Association of UC Berkeley)، در پاییز سال۲۰۰۰ میلادی توسط دانشجویانی که به زعم خود شان قصد آگاه ساختن مردم از تاریخ و فرهنگ افغانستان را دارند تأسیس شد.

اتحاد ملّی دهقانی افغانستان
۷ اسد ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۵

اتحاد ملّی دهقانی افغانستان

اتحاد ملّی دهقانی افغانستان ( Afghanistan's National Husbandry Alliance ) : حزب عدالت دهقانان افغانستان، در زمان دکتر نجیب، توسط مائوئیست های که به دولت کمونیستی کابل تسلیم شده بودند تأسیس شد.

اتحادیه ی ژورنالیستان افغانستان
۷ اسد ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۴

اتحادیه ی ژورنالیستان افغانستان

اتحادیه ی ژورنالیستان افغانستان (The Journalists Union of Afghanistan) : اتحادیه ی ژورنالیستان (= خبر نگاران) افغانستان، همان« اتحادیه ی ژورنالیستان جمهوری دموکراتیک افغانستان» است که در سال ۱۳۵۹، توسط رژیم کمونیستی تأسیس شده بود.

حزب رفاه مردم افغانستان
۲۳ ثور ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۷

حزب رفاه مردم افغانستان

حزب رفاه مردم افغانستان ( People's Welfare Party of Afghanistan ) : حزب رفاه مردم افغانستان، از جمله ی احزاب فصلی و همزاد احزابی چون حزب رسالت و حزب نجات وطن (= حزب افغانستان واحد) است که رهبری آن را آقای میاگل وثیق، به عهده دارد.

حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان
۱۷ ثور ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۱۷

حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان

پیام آفتاب: حزب حرکت اسلامی مردم افغانستان، شاخهٔ انشعابی از گروه جهادی حرکت اسلامی افغانستان به رهبری آیت الله محسنی است. این شاخه زمانی شکل گرفت که سید حسین انوری، یکی از فرماندهان مشهور حرکت اسلامی، در سال ۱۳۷۸، در زمان تسلط طالبان، با آیت الله محسنی اختلاف پیدا کرد و در همکاری با احمد شاه مسعود ...

سازمان آزادی بخش اسلامی افغانستان
۱۶ ثور ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۸

سازمان آزادی بخش اسلامی افغانستان

سازمان آزادی بخش اسلامی افغانستان (الحدید‌) در سال ۱۳۵۸ توسط افرادی که خود را وابسته به جمعیت اسلامی افغانستان می دانستند و از این حزب ناراضی بودند اعلام موجودیت کرد.

نام و نام خانوادگی
ایمیل