نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
میر فخرالدین آغا+فیلم
۱۹ میزان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶

میر فخرالدین آغا+فیلم

این صوفی وارسته، کار با اهل طریقت را در ابتدا با شرکت در مراسم خانقاه خلیفه بابه‌جان و خلیفه صاحب محمدعلی‌جان آغا فرزند خلیفه صاحب قربانعلی، در منطقۀ ویسل آباد چهاردهی، زمانی‌که دانش‌آموز مکتب حربیه بود آغاز کرد و همراه با جوانان اهل طریقت ذکر شریف «الهم صل علی محمد و آل محمد» را می‌خواند.

ویدئو/سی و هشتمین سالروز شهادت علامه سید اسماعیل بلخی
۲۴ سرطان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲

ویدئو/سی و هشتمین سالروز شهادت علامه سید اسماعیل بلخی

در افغانستان معاصر طی دوصدسال گذشته هیچ شخصیتی در این کشور ظهور نکرده است که مانند علامه بلخی رهبر و پیشوای مذهبی و اجتماعی جامع و افغانستان شمول، محبوب همه قشرها مردم از هر قوم و منطقه و مذهب، آزادی‌خواه ستم ستیز، شاعر انقلابی، عالم و عارف بیدارگر و سیاست‌مدار شجاع، متعهد و شریعتمدار باشد.

حسینی بلخابی
۲۳ جدی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۸

حسینی بلخابی

آقای حسینی بلخابی از شخصیت‌هایی است که در طول زندگی اش پاکی و صداقت را حفظ نموده و با کار و زحمت به زندگی شرافتمندانه اش ادامه می‌دهد.

استاد قربانعلی عرفانی درگذشت + زندگینامه
۳۰ میزان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۲

استاد قربانعلی عرفانی درگذشت + زندگینامه

پیام آفتاب: آقاي عرفاني از جمله شخصیت‌های مبارز شیعه بود كه در سال‌های اخیر زندگی سمت‌هایی همچون رهبری حزب وحدت اسلامي ملت افغانستان و نیز نمايندگی شهر كابل در ولسي جرگه(مجلس نمايندگان) را بر عهده داشت.

استاد شهید سید علی‌آقا بلخی
۱۹ اسد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۷

استاد شهید سید علی‌آقا بلخی

«شهید استاد سید علیرضا بلخی» معروف به «سید علی‌آقا بلخی» از جمله انسان‌های فرهیخته و صاحب نامی بود که به ناحق در 22 جوزای سال 1358اسیر دام دژخیمان وطن شد.

رئیس جمهور: آیت‌الله میر علی‌ احمد حجت کابلی در قداست نفس زبانزد خاص و عام بودند
۱۰ ثور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۵

رئیس جمهور: آیت‌الله میر علی‌ احمد حجت کابلی در قداست نفس زبانزد خاص و عام بودند

پیام آفتاب: رئیس جمهور محمد اشرف غنی گفت: «عالم ربانی حضرت آیت الله العظمی میر علی احمد حجت کابلی در پاکی و قداست نفس زبانزد خاص و عام بودند و در نشر معارف اسلامی، ایجاد همبستگی، برادری و برابری و فضای اخوت بین تمام مذاهب اسلامی تلاش‌های بسیار نمودند.»

دکتر سیدعلی حسنی
۱۵ حمل ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۷

دکتر سیدعلی حسنی

دکتر سیدعلی حسنی بدون شرکت در هیچ کلاس آمادگی و با ممارست خود، از طریق کنکور سراسری در رشته مهندسی مواد و متالورژی صنعتی دانشگاه صنعتی شریف که گفته می‌شود بهترین دانشگاه خاورمیانه می‌باشد پذیرفته شد.

آیت‌الله سید حسین ساجدی
۲۶ حوت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲

آیت‌الله سید حسین ساجدی

حضرت آیت الله سید حسین ساجدی (دامت برکاته) در تاریخ 1319 هجری شمسی در شهر کابل و در یک خانواده کاملا مذهبی و روحانی متولد گردید. پدر بزرگوارش مرحوم سید ابراهیم از علمای بنام افغانستان بوده و چنان در تقوی و قداست، شهره داشت که مردم زمان، ایشان را به سید ابراهیم مقدس ملقب نمودند. از خصوصیات بارز این مرد ...

تصویر از ملا احمدعلی‌شاه برادر حاجی محمد علی‌شاه است، از خودش عکس به یادگار نمانده است.
۱۹ جدی ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۱۵

حاجی سید محمدعلی‌شاه سنگلاخی

از آثار به جا مانده از حاجی سید محمدعلی‌شاه حسینی نسب سنگلاخی و حکایت‎های مردمی چنین بر می‎آيد که حاجی سید محمدعلی شاه یکی از نوادر زمان خود در سطح سنگلاخ و مناطق اطراف آن بوده است.

احمد محمود امپراطور
۲۲ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۷

احمد محمود امپراطور

زندگینامه «احمد محمود امپراطور» نوشته شده توسط گروه فرهنگی جوانان شهرستان کشم بدخشان

۱۹ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۱

شاه قباد ولی

حضرت سید شاه قباد ولی(ره)، فرزند شاه آل علی ملقب به «شاه عَلَیکه»، در قرن دهم یا یازدهم هجری در درۀ سنگلاخ دیده به جهان گشود. شاه قباد پس از سال‌ها تحصیل به مقام عالی فقاهت و اجتهاد دست یافته و در وادی عرفان و اخلاق نیز گام‌های بلندی برداشت.

شاه برهنه
۱۸ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۲

شاه برهنه

سید احمد، مشهور به «شاه برهنه»، عالم و عارف والا مقامی بود که در سال 710 هجری قمری همراه با پنج تن دیگر از اعاظم سادات و بزرگان وادی علم و معرفت عازم خراسان بزرگ شده و در منطقۀ «یکاولنگ» بامیان نزول اجلال نمود.

عکس تزئینی می باشد
۱۵ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۶

سلطان سید احمد کبیر

در مطالعات و بررسی‌هایی که انجام گرفت، مشخص شد که سلطان سیداحمدکبیر مدفون در هرات در شجرۀ سادات حسینی که از طریق فرزندان امام زین‌العابدین(ع) به امام حسین(ع) می‌رسند جایگاهی ندارد، چون در رابطه با نسب حضرت ایشان سه روایت وجود دارد. به روایت اول نسب آن حضرت به امام موسی‌کاظم(ع) به روایت دوم به امام علی‌النقی(ع) ...

شهید سید محمدحسین مصباح
۸ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۵

شهید سید محمدحسین مصباح

حجت الاسلام سید شاه محمدحسین مصباح، درسال ۱۳۴۷ در مسیر سفرش به بیت الله الحرام و زیارت عتبات عالیات با امام خمینی (ره) در نجف اشرف آشنا و مجذوب شخصیت الهی آن حضرت شد. او قبل از آن به سلسه نمایندگی پدرش، یکی از نمایندگان حضرت آیت الله العظمی سید محسن حکیم مرجع برجسته شیعیان جهان در آن زمان، در امور شرعیه ...

سید عبدالعظیم مبین
۲۹ عقرب ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۳

سید عبدالعظیم مبین

مبین از بدو تأسیس مرکز فرهنگی ایمان، در این مرکز به انجام فعالیت‌های دینی تبلیغی و فرهنگی مشغول بوده و در کشور هلند در خدمت اسلام و مسلمین قراردارد. او بر علاوۀ هلند، در سایر کشورهای اروپایی به تبلیغات دینی پرداخته و در ایجاد بعضی مراکز دینی در اروپا سهم بسزای داشته است.

جرج جرداق
۱۵ عقرب ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۷

جرج جرداق

پیام آفتاب: جورج جرداق نویسنده و شاعر و نمایشنامه نویس مسیحی مولف کتاب «الامام علی صوت العدالة الانسانیه / امام علی صدای عدالت انسانی» بدرود حیات گفت تا جهان عرب، یکی از اندیشمندان برجسته خود را از دست داده باشد

دکتر سید عبدالحمید معصومی
۹ میزان ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۷

دکتر سید عبدالحمید معصومی

دکتر معصومی علاوه بر این که یک پزشک متخصص و مورد احترام جامعۀ پزشکی است، یک اسلام شناس، مفسر قرآن و نهج البلاغه، سخنران و مبلغ شهیر است که در امور سیاسی و اجتماعی نیز فعال و صاحب نظر می باشد.

شیخ محمدباقر باقری
۹ میزان ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۹

شیخ محمدباقر باقری

جناب حجت الاسلام شیخ محمدباقر باقری، مرد متدین، آگاه، صبور، وطن دوست و مجاهدی است که عمر شریف خود را تاکنون در راه تبلیغ اسلام و مکتب ا هلبیت(ع) و خدمت به مردم سنگلاخ سپری کرده است. او در سخت‌ترین شرایط در کنار مردم باقی ماند و لحظه‌ای وطن را برای نجات جان و آسایش خود ترک نکرد.

سيدعبدالحميد مروج
۳۱ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۰۴

سيدعبدالحميد مروج

شهید معصومی اين خطيب توانمند جمعه و جماعات نقش بسيار موثر در حاكم شدن وحدت بين احزاب سياسي، مهاجرين و انصار و پرهيز از افراطي گري‌هاي مذهبي و ديني داشت. ايشان مبارزات جامعي را بر عليه فرقه هاي انحرافي درويش مآبي و صوفي گرايي در شهر یاسوج آغاز کرد كه منجر به جلوگيري از اشاعۀ بيشتر و بازگشت تعدادي از ...

واعظی‌سنگلاخی
۳۰ اسد ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۴۶

واعظی‌سنگلاخی

سید محمدباقر واعظی مجاهد مخلص و وارسته‌ای بود که ضمن حضور در معرکه و فرماندهی عملیات‌های نظامی علیه پوسته‌های نیروهای اشغالگر روسی و متحدان داخلی شان در پغمان و درۀ میدان، و مقاومت در برابر حملات روسها به سنگلاخ، دفاع از شرف و عزت مردم سنگلاخ در برابر نیروهای بی‌بند و بار و متجاوزین مجاهد نما از پغمان ...

نام و نام خانوادگی
ایمیل