نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
پیام تسلیت به مناسبت رحلت حضرت آیت الله محقق کابلی
۲۱ جوزا ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۳

پیام تسلیت به مناسبت رحلت حضرت آیت الله محقق کابلی

با تأسف و تألم فراوان، اطلاع یافتم که مجاهد وارسته و مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله العظمی شیخ قربان علی محقق کابلی رحمت الله علیه، پس از سالها مجاهدت و خدمت به اسلام و مسلمین دار فانی را وداع گفته و به لقاءالله پیوسته است.

مهدیه الهی قمشه‌ای
۲۴ سرطان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۷

مهدیه الهی قمشه‌ای

پیام آفتاب: «مهدیه الهی قمشه‌ای» شاعر و مولوی‌شناس ایرانی و از برجسته‌ترین محققان ادبیات عرفانی بود. وی در سال ۱۳۱۶ در تهران و در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود و در سال ۱۳۹۵ نیز روح آسمانی وی از کالبد تن رها شد و به یار و معشوق دیرینش «حکیم محی‌الدین الهی قمشه‌ای» پیوست.

غلام علی قانع
۲۴ سرطان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۹

غلام علی قانع

غلام‌علی قانع خطاط و خوشنویس قندهاری شخص حلیم، بردبار، مهربان و قانعی بود که از خطاطان معاصر نه تنها قندهار بلکه افغانستان به شمار می‌رود که نوشته‌ها و آثاری از وی به جا مانده است.

دکتر سیدعلی حسنی
۱۵ حمل ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۷

دکتر سیدعلی حسنی

دکتر سیدعلی حسنی بدون شرکت در هیچ کلاس آمادگی و با ممارست خود، از طریق کنکور سراسری در رشته مهندسی مواد و متالورژی صنعتی دانشگاه صنعتی شریف که گفته می‌شود بهترین دانشگاه خاورمیانه می‌باشد پذیرفته شد.

احمد محمود امپراطور
۲۲ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۷

احمد محمود امپراطور

زندگینامه «احمد محمود امپراطور» نوشته شده توسط گروه فرهنگی جوانان شهرستان کشم بدخشان

۹ ثور ۱۳۸۷ ساعت ۱۸:۱۶

استاد خلیل الله خلیلی

به بهانه ی بیست و یکمین سالگرد وفات آن شاعر که با قلم خویش نام خویش و هموطنانش را درسخت ترین شرایط جاودانه ساخت.

۲۵ حمل ۱۳۸۷ ساعت ۰۹:۱۲

استاد پیرزاد

دریکی از روز های زمستان سال ۱۳۲۰ در ناحیه اول شهر کهنه هرات خداوند به میرزا حبیب الله پیرزاد هروی فرزندی عنایت می کند که نامش را امین الله می گذارد وی دوران کودکی خود را در همین خانه و در دامن پدر و مادر می سپری می کند.

۷ قوس ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۵۹

عبدالقهار عاصی

عبدالقهار عاصی یکی از شاعران نسل نو در افغانستان بود که هنگام جنگ های کابل مجبور به مهاجرت به ایران شد، اما به علت مشکلات مهاجرت دوباره به کابل بازگشت و در اثر اصابت راکت به خانه اش درگذشت.

استاد غلام محمد نیازی
۳ جوزا ۱۳۸۸ ساعت ۰۶:۳۰

استاد غلام محمد نیازی

استاد معتقد بود انقلاب‌های اجتماعی و دگرگونی‌های سیاسی تا زمانی که بر مبنای تحولات ذهنی و دگرگونی سلوکی و وجدانی استوار نباشد، ثمربخش و سازنده نمی‌باشند.

نورالله وثوق
۱۸ اسد ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۴۳

نورالله وثوق

نورالله وثوق در شهر باستانی هرات، غرب افغانستان امروزی دیده به جهان گشود و تحصیلات دبیرستانی خود را در آن شهر به پایان رساند.

جلال‌الدین فارسی
۸ حمل ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۷

جلال‌الدین فارسی

«جلال‌الدین فارسی» نویسنده، مبارز سیاسی و متفکر انقلابی، در سال ۱۳۱۲ در مشهد مقدس چشم به جهان گشود. پدر وی در اواخر دورهٔ قاجاریه با بخشی از خانوادهٔ خود از هرات به مشهد مهاجرت کرده بود.

عبدالرحمان جامی
۱۲ حوت ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۵۵

عبدالرحمان جامی

جامی اگر چه در دوران حیات خویش نامی نیک داشت ، پس از مرگش از شهرت وی تا اندازه ای کاسته شد، شاید به علت تعصب او در عقاید مذهبی اش و نیز روی کار آمدن صفویه که پس از گذشت بیست سال از مرگ جامی ، وی را بد اعتقاد دانستند و مورد طعن قرار دادند.

عکس تزئینی می باشد
۱۵ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۶

سلطان سید احمد کبیر

در مطالعات و بررسی‌هایی که انجام گرفت، مشخص شد که سلطان سیداحمدکبیر مدفون در هرات در شجرۀ سادات حسینی که از طریق فرزندان امام زین‌العابدین(ع) به امام حسین(ع) می‌رسند جایگاهی ندارد، چون در رابطه با نسب حضرت ایشان سه روایت وجود دارد. به روایت اول نسب آن حضرت به امام موسی‌کاظم(ع) به روایت دوم به امام علی‌النقی(ع) ...

نام و نام خانوادگی
ایمیل