نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
۱۹ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۱

شاه قباد ولی

حضرت سید شاه قباد ولی(ره)، فرزند شاه آل علی ملقب به «شاه عَلَیکه»، در قرن دهم یا یازدهم هجری در درۀ سنگلاخ دیده به جهان گشود. شاه قباد پس از سال‌ها تحصیل به مقام عالی فقاهت و اجتهاد دست یافته و در وادی عرفان و اخلاق نیز گام‌های بلندی برداشت.

شاه برهنه
۱۸ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۲

شاه برهنه

سید احمد، مشهور به «شاه برهنه»، عالم و عارف والا مقامی بود که در سال 710 هجری قمری همراه با پنج تن دیگر از اعاظم سادات و بزرگان وادی علم و معرفت عازم خراسان بزرگ شده و در منطقۀ «یکاولنگ» بامیان نزول اجلال نمود.

عکس تزئینی می باشد
۱۵ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۶

سلطان سید احمد کبیر

در مطالعات و بررسی‌هایی که انجام گرفت، مشخص شد که سلطان سیداحمدکبیر مدفون در هرات در شجرۀ سادات حسینی که از طریق فرزندان امام زین‌العابدین(ع) به امام حسین(ع) می‌رسند جایگاهی ندارد، چون در رابطه با نسب حضرت ایشان سه روایت وجود دارد. به روایت اول نسب آن حضرت به امام موسی‌کاظم(ع) به روایت دوم به امام علی‌النقی(ع) ...

شهید سید محمدحسین مصباح
۸ قوس ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۵

شهید سید محمدحسین مصباح

حجت الاسلام سید شاه محمدحسین مصباح، درسال ۱۳۴۷ در مسیر سفرش به بیت الله الحرام و زیارت عتبات عالیات با امام خمینی (ره) در نجف اشرف آشنا و مجذوب شخصیت الهی آن حضرت شد. او قبل از آن به سلسه نمایندگی پدرش، یکی از نمایندگان حضرت آیت الله العظمی سید محسن حکیم مرجع برجسته شیعیان جهان در آن زمان، در امور شرعیه ...

دکتر سید عبدالحمید معصومی
۹ میزان ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۷

دکتر سید عبدالحمید معصومی

دکتر معصومی علاوه بر این که یک پزشک متخصص و مورد احترام جامعۀ پزشکی است، یک اسلام شناس، مفسر قرآن و نهج البلاغه، سخنران و مبلغ شهیر است که در امور سیاسی و اجتماعی نیز فعال و صاحب نظر می باشد.

داکتر احمدشاه فرهت
۴ عقرب ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۴

داکتر احمدشاه فرهت

پیام آفتاب: داکتر احمدشاه فرهت، پرشک متخصص اطفال است که در مشهد زندگی می‌کند و امروز به عنوان یکی از پزشکان فوق تخصص در رشته اطفال مشغول به فعالیت علمی و پژوهشی می‌باشد، وی در مصاحبه زیر به جزئیات بیشتری از زندگی خود اشاره کرده‌است.

نام و نام خانوادگی
ایمیل