نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
شوراي‌هماهنگي انقلاب‌اسلامي افغانستان‎
۸ اسد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۵۷

شوراي‌هماهنگي انقلاب‌اسلامي افغانستان‎

تشكيل شوراي هماهنگي و درگيري‎هاي خونين در كابل نه تنها يك شكست نظامي و به تبع آن سياسي، بيشتر از همه براي حزب اسلامي بود، بلكه تير خلاص را بر وجه‎ي جهادي اين حزب نيز رها ساخت.

مغول پارت
۷ قوس ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۸

مغول پارت

تشکیلاتی که دارای ناسیونالیسم مغولی می‌باشد، در صدد بودند که هزاره‌ها را دور و بر خود جمع کنند و حتی در قسم‌نامهٔ خود به «چنگیزخان» قسم می‌خوردند و از این دم می‌زدند که قوانین کتاب چنگیز[یاسا] را پیاده کنند.

اسلام مكتب توحيد
۷ قوس ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۳

اسلام مكتب توحيد

گروه اسلام مکتب توحید، توسط جوانانی که در دهه‌ی پنجاه خورشیدی در تشکیل مجموعه‌ای به‌نام «پاسداران انقلاب اسلامی» سهم داشتند تأسیس شد.

بنیاد غازی نایب امین‌الله خان
۳۰ قوس ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۶

بنیاد غازی نایب امین‌الله خان

بنیاد غازی نایب امین‌الله خان یک نهاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می‌باشد که جهت رفاه اجتماعی و ارتقای سویه حیاتی و رهنمای سالم مردمان منطقه و کشور بنیانگذاری گردیده است، از آنجائیکه در جهان معاصر، دین مبین اسلام مقام شامخ و برجسته را دارا می‌باشد، دین مبین اسلام مسلمانان را در پیشبرد امور زندگی به مشورت ...

کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی
۸ اسد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۱

کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی

کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی در سال ۱۳۶۷ خورشیدی بنا بر علاقمندی و ذوق فرهنگ پروری الحاج سید منصور نادری از بودجه شخصی‌شان در شهر کابل تأسیس گردید.

حزب حق و عدالت
۱۵ عقرب ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۰۶

حزب حق و عدالت

به نظر می‌رسد که حزب حق و عدالت، یک حزب سکولار طرفدار غرب خواهد بود، چرا که از یک سو خود را حزب ایدئولوژیک نمی‌داند و از سوی دیگر مؤسسان آن را چپی‌های سابق از کمونیست‌های طرفدار شوروی گرفته تا مائوئیستها و سکولارها تشکیل می‌دهد.

بنیاد فرهنگی ‌اجتماعی برگ ‌سبز
۳۰ قوس ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۵

بنیاد فرهنگی ‌اجتماعی برگ ‌سبز

بنیاد فرهنگی اجتماعی برگ سبز (Cultural and Social Foundation of Barg-e-Sabz): بنیاد فرهنگی اجتماعی برگ سبز در ۲۸ اسد (مرداد) سال ۱۳۸۵ توسط جمعی از جوانان دانشجو و طلبه پایه‌گذاری شد که ریاست آن را آقای «سید محمد تقی موسوی» به ‏عهده دارد.

حزب استقلال و تجدد
۲۵ دلو ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۸

حزب استقلال و تجدد

امان‏الله خان، بعد از آن كه گروه‏های برخاسته از جنبش مشروطيت را از خود راند و با مخالفت‏هاي مردمي مواجه شد، براي پيشبرد اصلاحات و برنامه‏هاي خود در سال ۱۳۰۷ اقدام به تأسيس حزب استقلال و تجدد، نمود تا براي برنامه‏هاي اصلاحي‏اش بستر سياسي به‏وجود آورد و نسل جوان را سازماندهي كند.

سازمان نصر افغانستان
۵ جوزا ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۶

سازمان نصر افغانستان

​سازمان نصر افغانستان در تابستان سال ۱۳۵۸ در ابتدا به‌نام «گروه نصر» با انتشار اعلامیه‌ای در شهر قم اعلام موجودیت کرد. گروه نصر توسط آقایان سیدحسین حسینی درهٔ صوفی، ضامن‌علی واحدی، عبدالعلی مزاری، میرحسین صادقی ترکمنی (پروانی)، قربانعلی عرفانی، یوسف واعظی، عبدالحسین اخلاقی، خادم‌حسین ناطقی و عزیزالله ...

نام و نام خانوادگی
ایمیل