نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
حزب مبارزین ملی افغانستان
۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۱۳:۳۵

حزب مبارزین ملی افغانستان

کنگره ی مؤسس حزب مبارزین ملی افغانستان (د افغانستان د ملی مبارزینو گوند) در تاریخ ۲۶/۴/۱۳۷۱، با شرکت یازده نفردر قریه ی اربابان ناحیه ی سوم ننگرهار بر گزار شد و.....

حزب ویش زلمیان
۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۱۶:۳۸

حزب ویش زلمیان

ویش زلمیان (= جوانان بیدار ) نخستین حزب سیاسی است که در سال ۱۳۲۷ با برگزاری کنگره و تدوین مرامنامه ، مرکز تجمع موقت بخشی از روشنفکران افغان از هر قشر اجتماعی و گرایش سیاسی قرار گرفت.

حزب افغانستان نوین
۳ حمل ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۲۰

حزب افغانستان نوین

حزب افغانستان نوین، در سال ۱۳۸۳، به رهبری آقای محمد یونس قانونی، تأسیس شد. آقای قانونی، پس از اجلاس بن و تشکیل اداره ی موقت که او در آن مقام وزارت داخله را به عهده داشت تلاش می کرد که به گفته ی خودش یک حزب جدید و مبتنی براسلام معتدل!! تشکیل دهد که در این راستا کارهایی با همکاری احمد ولی مسعود، محمد ...

«جبهۀ نجات افغانستان» اعلام موجودیت کرد
۱۰ ثور ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۱۸

«جبهۀ نجات افغانستان» اعلام موجودیت کرد

جبهه نجات افغانستان، مخالفت خود را با ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان و امضای پیمان امنیتی کابل- واشنگتن اعلام کرد.

حزب ملت متحد افغانستان
۳۰ قوس ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۴

حزب ملت متحد افغانستان

حزب ملت متحد افغانستان در تاریخ ۲۹ قوس ۱۳۹۲ در یک گردهمایی که در خیمهٔ لویه جرگه در کابل برگزار شد، رسماً اعلام موجودیت کرد.

عبدالرشید جلیلی
۱۵ میزان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۹

حزب وحدت ملی افغانستان

اصطلاحاتی چون دموکراتیک، جبههٔ وسیع ملی، پلاتفورم سیاسی و … که در مرامنامه و اساسنامهٔ حزب وحدت ملی به کار رفته اصطلاحاتی هستند که نیروهای چپ کمونیستی بیشتر از آن استفاده می‌کنند و این نشان دهندهٔ آن است که رهبری این حزب هنوز به اندیشه‌های چپ و کمونیستی گرایش دارد.

حزب افغان سوسیال دموکرات
۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۱۲:۵۳

حزب افغان سوسیال دموکرات

حزب افغان سوسیال دموکرات (= افغان ملت) که از احزاب باسابقه ی افغانستان می باشد،

حزب وطن ـ غبار
۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۱۶:۳۷

حزب وطن ـ غبار

در باره ی حزب وطن در کتاب آغاز و فرجام جنبش های سیاسی در افغانستان مطلبی مشروحی نوشته شده است که متن آن در این جا نقل می شود .....

شهید علی پهلوان
۲۰ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۱۰:۵۸

حزب‌الله افغانستان

​حزب‌الله افغانستان (God's Party of Afghanistan)، یکی از مهمترین گروه‌های جهادی شیعه افغانستان در حوزه جنوب غرب این کشور به‌شمار می‌رود.

نام و نام خانوادگی
ایمیل