با بهترین‌های جشنواره فیلم اسکار 2018 آشنا شوید/«شکل آب» بهترین فیلم و پیشتاز شد

«دانکرک» سه جایزه اسکار برد. «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ»، «تاریک‌ترین ساعت»، «بلید رانر 2049» و «کوکو» نیز هریک دو اسکار به دست آوردند؛ دیگر فیلم‌ها تا به اینجا بیش از یک جایزه اسکار را به دست نیاورده‌اند... بعد از اهدای جوایز چند بخش، آکادمی اسکار با پخش کلیپ زیبایی از فیلم های تاریخ سینما، یادی از ستاره‌های سال‌های دور سینمای جهان کرد که سینمای کلاسیک اکنون با نام آنها شناخته می‌شود؛ تصاویری که با تشویق پیوسته حاضران همراه شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ حوت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار برگزار شد و در نهایت فیلم سینمایی «شکل آب» به کارگردانی گیلرمو دل‌تورو برنده اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین موسیقی متن و بهترین طراحی تولید شد و بدین ترتیب بالاتر از سایر فیلم‌ها قرار گرفت. «دانکرک» به کارگردانی کریستفر نولان سه جایزه فنی اسکار به دست آورد و فیلم‌های «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ»، «تاریک‌ترین ساعت»، «بلید رانر 2049» و «کوکو» نیز هریک دو اسکار به دست آوردند.برنده اسکار 2018 کیست؟

مراسم اهدای جوایز اسکار برای نودمین دور در ساعت 17:00 به وقت لس آنجلس و 5:30 بامداد دوشنبه به وقت کابل در سالن دالبی تیاتر مرکز هالیوود با اجرای جیمی کیمل آغاز شد و سرنوشت جوایز این دوره مشخص شد. در این دوره با افزایش اعضای آکادمی برای برقراری عدالت جنسی و نژادی، بالغ بر هشت هزار نفر در رای گیری شرکت کردند و در میان رای دهندگان شماری از سینماگران ایران نیز حضور داشتند.

فیلم «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دل‌تورو» با نامزدی در سیزده شاخه پیشتاز بود و فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» ساخته «مارتین مک‌دونا» در ۹ شاخه و درام جنگی «دانکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان» نیز در ۷ شاخه نامزد بود.

پس از رسوایی‌های غیراخلاقی در هالیوود، شماری از بازیگران با لباس مشکی در نودمین مراسم اسکار حضور یافتند. همچنین برخی بازیگران دیگر در واکنش به کشتارهای اخیر با سلاح گرم در امریکا، با سنجاق‌های نارنجی به نشانه اعتراض روی فرش قرمز اسکار حضور پیدا کردند.

پس از برگزاری مراسم فرش قرمز و عبور سینماگران از روی فرش قرمز، مراسم اصلی اهدای جوایز آغاز شد. در ابتدای این مراسم جیمی کیمل با شوخی و کنایه درباره شرایط کنونی هالیوود از جمله هاروی واینیستن، تهیه کننده مشهور هالیوود سخن به میان آورد.

بعد از اهدای جوایز چند بخش، آکادمی اسکار با پخش کلیپ زیبایی از فیلم های تاریخ سینما، یادی از ستاره‌های سال‌های دور سینمای جهان کرد که سینمای کلاسیک اکنون با نام آنها شناخته می‌شود؛ تصاویری که با تشویق پیوسته حاضران همراه شد. در بخش دیگری از این مراسم نیز به رسم قدیمی، کلیپی به یاد درگذشتگان مطرح سینمای جهان و آمریکا در یک سال اخیر پخش شد. از اتفاقات جالب دیگر اینکه اهداکنندگان جوایز همان اشخاصی بودند که سال گذشته برنده بهترین فیلم را اشتباه گفتند. به همین دلیل وقتی گیلرمو دل‌تورو برای دریافت اسکار بهترین فیلم حاضر شد، ابتدا کاغذ را نگاه کرد و به تماشاگران نشان داد و سپس شادی کرد!
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
برنده‌: سم راک‌ول
ویلیام دفو برای فیلم The Florida Project
وودی هارلسون برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
ریچارد جنکینز برای فیلم The Shape of Water
کریستوفر پلامر برای فیلم All the Money in the World
سم راک‌ول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین گریم
برنده‌: Darkest Hour
فیلم Darkest Hour
فیلم Victoria & Abdul
فیلم Wonder

بهترین طراحی لباس
برنده‌: Phantom Thread
فیلم Beauty and the Beast
فیلم Darkest Hour
فیلم Phantom Thread
فیلم The Shape of Water
فیلم Victoria & Abdul

بهترین مستند
برنده‌: مستند Icarus
مستند Abacus: Small Enough to Jail
مستند Faces Places
مستند Icarus
مستند Last Men in Aleppo
مستند Strong Island

بهترین تدوین صدا
برنده‌: Dunkirk
فیلم Baby Driver
فیلم Blade Runner 2049
فیلم Dunkirk
فیلم The Shape of Water
فیلم Star Wars: The Last Jedi

بهترین میکس صدا
برنده‌: Dunkirk
فیلم Baby Driver
فیلم Blade Runner 2049
فیلم Dunkirk
فیلم The Shape of Water
فیلم Star Wars: The Last Jedi

بهترین طراحی صحنه
برنده‌: The Shape of Water
فیلم Beauty and the Beast
فیلم Blade Runner 2049
فیلم Darkest Hour
فیلم Dunkirk
فیلم The Shape of Water

بهترین فیلم خارجی
برنده‌: A Fantastic Woman
فیلم A Fantastic Woman از کشور شیلی
فیلم The Insult از کشور لبنان
فیلم Loveless از کشور روسیه
فیلم On Body and Soul از کشور مجارستان
فیلم The Square از کشور سوئد

بهترین بازیگر نقش مکمل زن
برنده‌: آلیسون جَنی
مری جی بیلگ برای فیلم Mudbound
آلیسون جنی برای فیلم I, Tonya
لزلی مانویل برای فیلم Phantom Thread
لوری متکالف برای فیلم Lady Bird
اکتاویا اسپنسر برای فیلم The Shape of Water

بهترین انیمیشن کوتاه
برنده: Dear Basketball
انیمیشن Dear Basketball
انیمیشن Garden Party
انیمیشن Lou
انیمیشن Negative Space
انیمیشن Revolting Rhymes

بهترین انیمیشن
برنده: Coco
انیمیشن The Boss Baby
انیمیشن The Breadwinner
انیمیشن Ferdinand
انیمیشن Loving Vincent

بهترین جلوه‌های ویژه
برنده: فیلم Blade Runner 2049
فیلم Blade Runner 2049
فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2
فیلم Kong: Skull Island
فیلم Star Wars: The Last Jedi
فیلم War for the Planet of the Apes

بهترین تدوین
برنده‌: Dunkirk
فیلم Baby Driver
فیلم Dunkirk
فیلم I, Tonya
فیلم The Shape of Water
فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین مستند کوتاه
برنده‌: Heaven Is a Traffic Jam on the 405
مستند Edith+Eddie
مستند Heaven Is a Traffic Jam on the 405
مستند (Heroin(e
مستند Knife Skills
مستند Traffic Stop

بهترین فیلم کوتاه
برنده: The Silent Child
DeKalb Elementary
The Eleven O'Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی
برنده‌: Call Me by Your Name
فیلم Call Me By Your Name
فیلم The Disaster Artist
فیلم Logan
فیلم Molly’s Game
فیلم Mudbound

بهترین فیلم‌نامه‌ی اوریجینال
برنده‌: Get Out
فیلم The Big Sick
فیلم Get Out
فیلم Lady Bird
فیلم The Shape of Water
فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم‌برداری
برنده‌: Blade Runner 2049
فیلم Blade Runner 2049
فیلم Darkest Hour
فیلم Dunkirk
فیلم Mudbound
فیلم The Shape of Water

بهترین موسیقی متن
برنده‌: The Shape of Water
فیلم Dunkirk
فیلم Phantom Thread
فیلم The Shape of Water
فیلم Star Wars: The Last Jedi
فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین آهنگ اوریجینال
برنده‌: Remember Me
آهنگ Mighty River از فیلم Mudbound
آهنگ Mystery of Love از فیلم Call Me By Your Name
آهنگ Remember Me از انیمیشن Coco
آهنگ Stand Up For Something از فیلم Marshall
آهنگ This Is Me از فیلم The Greatest Showman

بهترین کارگردان
برنده‌: گیرمو دل تورو
پل توماس اندرسن برای فیلم Phantom Thread
گیرمو دل تورو برای فیلم The Shape of Water
گرتا گرویگ برای فیلم Lady Bird
کریستوفر نولان برای فیلم Dunkirk
جردن پیل برای فیلم Get Out

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد
برنده‌: گری اولدمن
تیموتی شلمی برای فیلم Call Me By Your Name
دنیل دی لوییس برای فیلم Phantom Thread
دنیل کالویا برای فیلم Get Out
گری اولدمن برای فیلم Darkest Hour
دنزل واشنگتن برای فیلم Roman J. Israel, Esq

بهترین بازیگر نقش اصلی زن
برنده‌: فرانسیس مک‌دورمند
سالی هاوکینز برای فیلم The Shape of Water
فرانسیس مک دورماند برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
مارگو رابی برای فیلم  I, Tonya
سیرشا رونان برای فیلم Lady Bird
مریل استریپ برای فیلم The Post

بهترین فیلم
برنده‌: The Shape of Water
فیلم Call Me by Your Name
فیلم Darkest Hour
فیلم Dunkirk
فیلم Get Out
فیلم Lady Bird
فیلم Phantom Thread
فیلم The Post
فیلم The Shape of Water
فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
 
کد مطلب: 78490
لينک کوتاه خبر: https://goo.gl/1bia7F
 


 
نام و نام خانوادگی
ایمیل